14:15  Columbo: Mord under glas
15:25  Hun så et mord
16:10  Hun så et mord
16:55  Jordemoderen IV
17:50  TV AVISEN
18:00  Antikduellen
18:30  TV AVISEN med Sporten
18:55  Vores vejr
19:05  Aftenshowet
19:55  TV AVISEN
20:00  Spis og spar II
20:45  Jagerpiloterne
21:30  TV AVISEN
21:55  Horisont: USA's klimaflygtninge
22:20  Sporten
22:30  Kriminalinspektør Banks: Efterspil
00:00  Whitechapel IV
00:45  Water Rats
01:25  Water Rats
02:10  Spooks
03:00  Dahlgårds Tivoli
03:30  Hammerslag 2012
04:00  Bidt af naturen

14:25  Nordens truede dyr
15:10  I nomadernes fodspor: Nepal
16:05  Kongehuset
17:00  DR2 Dagen
18:30  Evergladesumpene
19:10  Chanel versus Schiaparelli
20:00  En fransk landsby
20:45  Barndom på bistand II
21:30  Moderne mirakler
22:00  So Ein Ding: Start-ups i Afrika
22:30  Deadline
23:00  Mød Partilederen: Anders Samuelsen
23:35  Trumps splittede USA
00:30  Dokumania: Trumps triumf
02:10  Alperne - ild og is

14:15  Bernie
15:55  Dyrenes utrolige evolution II
16:40  Kroppens mysterier
17:35  Martin uden X
18:05  Min klimakamp
18:35  The Tonight Show med Jimmy Fallon
19:15  Family Guy
19:35  Family Guy
20:00  Terapitimen
20:30  VICE: Vold, stoffer og fodbold
21:00  Isbjørnen og mig
21:30  Before the Flood: DiCaprios klimakamp
23:05  The Tonight Show med Jimmy Fallon
23:45  Albinoer i Afrika
00:50  Kroppens mysterier
01:40  Generation Hollywood

14:40  Hvornår var det nu det var
15:10  Programmer som forandrede TV
15:35  Programmer som forandrede TV
16:05  Store danskere - Harald Lander
16:45  Fra baggård til big business
17:25  For fører, folk og fædreland
18:05  Polske krigshelte - de tavse og usynlige
18:55  På flugt fra nazisterne - manden, der reddede 669 børn
19:55  Dagens sang
20:00  Folkelig opstand - eskalering
20:55  De sorte amerikaneres historie
21:50  Ubekvemme sandheder i Det 3. Rige - Rudolf Hess
22:40  Junkien Hitler
23:25  Eva Braun - Hitlers hustru
00:20  Newton - manden, myten og æblet
01:10  Romanov-dynastiet
02:55  Det var i maj
03:45  Det var i maj
04:38  Dagens sang
04:41  Udsendelsesophør DR K

15:00  Amalies verden
16:05  Luksusfælden
17:00  Med kniven for struben
18:00  MasterChef 2017 - Danmarks største madtalenter
19:00  Til middag hos 2017
20:00  Danmarks modigste
21:00  That's My Boy
23:20  Taken 3
01:35  NCIS
02:25  Allegiance
03:10  Allegiance
03:55  Venskaber og løgne

15:00  Hawaii Five-0
16:00  NCIS
17:00  NCIS
18:00  NCIS: Los Angeles
19:00  NCIS: Los Angeles
20:50  NCIS
21:00  X-files
22:00  Taken
23:00  24: Legacy
00:00  The Peacemaker
02:25  Simpsons
02:55  Simpsons
03:20  Simpsons
03:40  Simpsons
04:05  Ridiculousness
04:30  Ridiculousness

15:00  Ramsay's Kitchen Nightmares US
16:00  Betagende byggeprojekter
17:00  Depotjægerne
17:30  Depotjægerne
18:00  Undercover Boss
19:00  Undercover Boss
20:00  Depotjægerne
20:30  Depotjægerne
21:00  Ramsay's Kitchen Nightmares US
22:00  Den hemmelige millionær
23:00  Huse for millioner Miami
00:05  Depotjægerne fra Texas
00:35  Depotjægerne fra Texas
01:05  Drømmeboliger
02:00  Fra Skrot til Slot
02:55  Til døden dem skiller
03:45  Til døden dem skiller

14:35  Nash Bridges
15:35  M*A*S*H
16:15  M*A*S*H
16:45  MacGyvers Missioner
17:50  MacGyvers Missioner
18:55  Walker Texas Ranger
19:55  M*A*S*H
20:30  Serie A: Pescara - AS Roma
22:40  Monk
23:40  Monk
00:40  M*A*S*H
01:10  Walker Texas Ranger
02:10  Walker Texas Ranger
03:10  Fringe
04:05  Airplane Repo

15:00  How Do They Do It? 10 with Lasse Rimmer
15:30  How Do They Do It? 10 with Lasse Rimmer
16:00  Chasing Classic Cars
16:30  Chasing Classic Cars
17:00  Mythbusters
18:00  Wheeler Dealers
19:00  Fast N' Loud
20:00  Fast N' Loud
21:00  Fast N' Loud
22:00  Diesel Brothers
23:00  Alaska
00:00  Mythbusters
01:00  Fast N' Loud
02:00  Diesel Brothers
03:00  Naked And Afraid
03:55  Deadliest Catch

14:35  Tanked
15:30  Snake Sheila
15:55  Snake Sheila
16:25  Gibbons
16:50  Gibbons
17:20  Lone Star Law
18:15  Tanked
19:10  North America
20:05  Gibbons
20:30  Gibbons
21:00  Lone Star Law
21:55  Gator Boys
22:50  Snake Sheila
23:15  Snake Sheila
23:45  Bondi Vet
00:40  Gibbons
01:05  Gibbons
01:35  Tanked
02:25  North America
03:15  Gator Boys
04:02  Snake Sheila
04:27  Snake Sheila

14:50  Grænsepatruljen
15:20  Grænsepatruljen
15:55  CPH Lufthavnen
16:25  CPH Lufthavnen
17:00  Nyhederne, Sporten og Vejret
17:16  Regionale nyheder
17:25  Go' aften Danmark
17:55  Dit forårsvejr
18:00  Nyhederne
18:20  Regionale nyheder
18:25  Go' aften Danmark
19:00  Nyhederne
19:30  Regionalprogram
19:59  Hjem til gården
20:50  Forårsvejret
20:55  Hjem til gården - tvekampen
21:25  Holder Danmark i live
22:00  Nyhederne, Sporten og Vejret
22:27  Regionale nyheder
22:45  Helbred mig - jeg er homoseksuel
23:35  Holder Danmark i live
00:10  SOS i Storbritannien
01:00  Grænsepatruljen
01:30  Grænsepatruljen
02:00  Blue Bloods
02:45  Blue Bloods
03:25  Airport

14:40  Dybvaaaaad!
15:05  Nørgaards netfix
15:40  American Dad
16:05  American Dad
16:35  Kongen af Queens
17:05  Kongen af Queens
17:30  Klovn
18:05  Klovn
18:40  Venner
19:05  Venner
19:35  Dybvaaaaad!
20:05  Dybvaaaaad!
20:45  Giver det mening ifølge Torben Chris
21:15  Comedy Fight Club Live
22:10  Giver det mening ifølge Torben Chris
22:45  Klovn
23:20  Klovn
23:50  Dybvaaaaad!
00:25  Dybvaaaaad!
00:50  The Late Late Show with James Corden
01:40  Batman
02:10  Batman
02:40  Kongen af Queens
03:05  Kongen af Queens
03:35  Billy on the Street
04:05  The Following

14:50  Fornyet mistanke
15:50  Fornyet mistanke
16:50  Små og store synder
17:45  Små og store synder
18:40  Spørg Charlie
19:15  Spørg Charlie
19:45  Mercur
20:40  Agnetha om livet efter ABBA
21:45  Brief Encounters
22:40  Hvem vil være millionær?
23:30  Talkshowet Meyerheim
00:20  Murdoch Mysterierne
01:10  Skadestuen i Holby

14:50  HåndboldMatchen: GOG-Aalborg (m)
15:35  HåndboldMatchen: GOG-Aalborg (m)
16:20  HåndboldMatchen: KIF Kolding København-Skjern (m)
17:10  HåndboldMatchen: KIF Kolding København-Skjern (m)
18:00  SportsCenter: Update
18:05  Basketligaen: Bakken Bears-Horsens IC, finale, direkte
19:10  SportsCenter: Update
19:15  Basketligaen: Bakken Bears-Horsens IC, finale, direkte
20:15  HåndboldMatchen: FC Midtjylland-København (k), direkte
21:15  SportsCenter: Update
21:20  HåndboldMatchen: FC Midtjylland-København (k), direkte
22:15  HåndboldMatchen: Studiet
22:40  HåndboldMatchen: FC Midtjylland-København (k)
23:25  HåndboldMatchen: FC Midtjylland-København (k)
00:15  Basketligaen: Bakken Bears-Horsens IC, finale
01:05  Basketligaen: Bakken Bears-Horsens IC, finale
01:55  Håndboldmagasinet: Kontra - Bents
02:35  Fodbold: PSV Eindhoven-Ajax
03:30  Fodbold: PSV Eindhoven-Ajax

14:05  De unge mødre
15:05  De unge mødre
16:00  Ex'ernes kamp
17:00  Greys hvide verden
18:00  Greys hvide verden
19:00  Ex'ernes kamp
20:00  Greys Hvide Verden
21:00  Oraklerne
22:00  De unge mødre: De største øjeblikke
23:00  One Born Every minute
00:00  One Born Every minute
01:00  48 Hours
02:00  48 Hours
02:55  Greys hvide verden
03:40  Greys hvide verden

14:10  CSI
15:10  CSI: New York
16:05  CSI: New York
17:00  Special Victims Unit
18:00  Big Bang Theory
18:30  Big Bang Theory
19:00  Big Bang Theory
19:30  Big Bang Theory
20:00  Big Bang Theory
20:30  Big Bang Theory
21:00  Guardians of the Galaxy
23:35  Gidseltagningen
00:20  Criminal Minds
01:15  Criminal Minds
02:20  Open Range

14:40  Auction Hunters
15:05  Perception
16:05  Perception
17:00  Two and a half Men
17:30  Two and a half Men
17:55  Fodbold: Eliteserien: Rosenborg - Aalesund
18:00  Human Target
19:00  Human Target
20:00  Person of Interest
20:30  Auction Hunters
21:00  Criminal Minds
21:25  Auction Hunters
21:55  Auction Hunters
22:00  Criminal Minds
22:25  Auction Hunters
22:55  Big Bang Theory
23:25  Big Bang Theory
23:50  Criminal Minds
23:55  Person of Interest
00:50  Criminal Minds
00:55  Resurrection
01:50  Resurrection
02:45  Trailblazers
03:35  Criminal Minds
03:40  Trailblazers

14:55  Det kongelige spektakel
15:15  Ring til Ramasjang II
15:25  Søpapegøjernes ø
15:30  Gurli Gris
15:35  Gurli Gris
15:40  Kate og Mim-Mim
15:55  Kate og Mim-Mim
16:05  Chuggington
16:15  Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
16:30  Morten Skildpadde
16:55  Hej Ramasjang
17:00  Rosa fra Rouladegade III
17:30  Hej Ramasjang
17:35  Olivia og Skattejagten
17:55  Hej Ramasjang
18:05  Chuggington
18:15  Chuggington
18:30  Marie og Maria II
18:45  Marie og Maria II
19:00  Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
19:10  Ring til Ramasjang II
19:20  F for får
19:30  Brandmand Sam
19:40  Peter Kanin
19:55  Lillefinger
20:00  Udsendelsesophør Ramasjang

15:00  Lottery Changed My Life
16:00  Say Yes to the Dress
16:30  Say Yes to the Dress
17:00  Say Yes to the Dress
17:30  Say Yes to the Dress
18:00  Cake Boss
18:30  Cake Boss
19:00  Say Yes to the Dress
19:30  Say Yes to the Dress
20:00  Masterchef South Africa
21:00  Kate Plus 8
22:00  David Tutera's Celebrations
23:00  Return to Amish
00:00  Children's Medical Centre Dallas
00:30  Children's Medical Centre Dallas
01:00  Scorned
02:00  Kate Plus 8
03:00  David Tutera's Celebrations
03:55  The Little Couple
04:20  The Little Couple

15:00  Gensyn på dk4
15:15  Gensyn på dk4
16:00  Mandags Bingo
17:00  Gametest
17:30  Kunstnermødet med Bent Sørensen
18:00  Kvinderne fra Borgen
18:50  Get online
19:30  Tysklands valg
20:05  Anne-Vibeke rejser
20:40  På tur til… Polen
21:10  Sommersang i Mariehaven 2015
22:15  Jagtmagasinet
22:45  Fiskemagasinet
23:15  MotorTV 2017
23:45  Port Hundested
00:10  Villum & Schmidt
00:40  Det ægte Italien
01:25  Vinkøbmanden fra Bordeaux
01:35  Teatermagasinet
02:05  Lærerliv
03:20  TimeOut
03:50  Naturligvis